Jūs esate čia: Pradžia Apie Kolekcijų aprašymai British Film Institute (BFI)
Dokumento veiksmai

British Film Institute (BFI)

Mitchell&Kenyon Kolekcija

Mitchell & Kenyon – vėlyvojo Viktorijos ir Edvardo laikotarpio filmų kompanija, įsikūrusi Blekburne, Lankašyro grafystėje. Ją labiausiai išgarsino ankstyvieji vaidybiniai pasakojamieji filmai ir Boer War filmų klastotės. Mitchell&Kenyon kolekciją iš esmės ir sudaro realybės filmai, užsakyti klajojančių atrakcionų valdytojų ir paprastai skirti demonstruoti vietiniuose atrakcionuose visoje Jungtinėje Karalystėje.

Po kompanijos likvidavimo kolekcija ilgus dešimtmečius buvo saugoma dviejose statinėse, kur ją 1990-ųjų pradžioje ir surado vietinis Blekburno verslininkas ir istorikas Peteris Wordenas. Ši kolekcija dabar saugoma Britų filmų institute.

Topical Budget


Topical Budget buvo begarsis Britų kino kronikos žurnalas, kurtas beveik du dešimtmečius (nuo 1911 metų rugsėjo iki 1931 metų kovo). Kiekvieną savaitę buvo išleidžiami du numeriai, kuriuos sudarė 4–6 istorijų. Dauguma šių istorijų išliko – tai daugiau nei 7000 įrašų kolekcija, dabar saugoma Britų filmų institute.

Ankstyvuoju kino gamybos periodu kito juostoje paprastai buvo fiksuojamos svarbiausios to meto aktualijos (topicals), todėl šiuo vardu buvo pavadinta tiek juos kūrusi kompanija, tiek jos produkcija. Topical Budget demonstruodavo minutės trukmės apžvalgą kartu su reportažu apie svarbiausias naujienas. „Budget“ tuo metu buvo dažnai pasitaikantis laikraščio pavadinimas. Kaip ir kai kurie laikraščiai, Topical Budget leido ir regioninius numerius. Viena ar dvi svarbios istorijos buvo pakeičiamos vietinės reikšmės žinutėmis. Dėl šio unikalaus požiūrio Topical Budget imdavosi istorijų, kurios nesudomindavo didesnių kino kronikų, arba išsamiau pakomentuodavo vietinės reikšmės naujienas.

Kompanija Topical Film įsipareigojo sukurti aukštos kokybės rinkinį, kuris apimtų tiek pasaulinės reikšmės tarptautinius įvykius, tiek keistus ar neįprastus dalykus. XX a. pirmąjį ir antrąjį dešimtmečius sukrėtė masiniai neramumai ir kiti reikšmingi pokyčiai tiek Britanijoje, tiek ir visame pasaulyje. Patyrusi Topical Film kino operatorių komanda spėdavo juos visus užfiksuoti. Dienos temos buvo pristatomos kartu su neįprastomis istorijomis iš visos šalies.

Topical Budget kino kronikos žurnalų kolekcija apima platų tarptautinių ir vietos politinių, sporto įvykių, tarptautinių krizių ir konfliktų spektrą, taip pat piešia žavų ir išskirtinį britiškojo gyvenimo paveikslą: nuo Britanijos žmonių pasiekimų, laimėjimų ir triumfo akimirkų – iki dramų ir problemų, nuo karališkosios šeimos atstovų iki vietos keistuolių.

Nors buvo mažiausias iš trijų begarsės britų kino kronikos žurnalų, Topical Budget skyrėsi nuo savo konkurentų – prancūzų valdomų Pathe Gazette ir Gaumont Graphic. Visų pirma, tai buvo vienintelis išskirtinai britams priklausęs kino kronikos žurnalas nebyliojo kino epochoje. Antra, jį kūrusi kompanija Topical Film buvo vienintelė Jungtinėje Karalystėje, besispecializuojanti būtent naujienų filmų srityje. Trečia, tai yra vienintelis ir pagrindinis britų begarsis naujienų filmas, kurtas ir platintas nepriklausomai, o tai padaro jį puikiu alternatyviu to meto naujienų filmų šaltiniu.

Britų filmų institutui tesint pažadą atverti Nacionalinio archyvo turtus, vis daugiau Topical Budget istorijų tampa prieinamos. 2004 metais Britų filmų instituto tinklalapyje paskelbta daugiau nei 1700 istorijų paieškos duomenų bazė. Dauguma šių istorijų dėl geresnės prieigos perkeltos į digibeta formatą.

Peržiūra