Jūs esate čia: Pradžia Apie Kolekcijų aprašymai Deutsches Filminstitut (DIF)
Dokumento veiksmai

Deutsches Filminstitut (DIF)


Vokietijos Filmų Institutas


Per filmarchives online Vokietijos filmų institutas suteikia prieigą prie instituto archyve saugomų 1200 dokumentinių ir šviečiamųjų trumpametražių filmų metaduomenų. Dauguma filmų buvo sukurti Vokietijoje iki 1945 metų. Kolekcija apima daug fragmentiškos ir mėgėjiškos medžiagos, atspindinčios to meto politinę ir socialinę situaciją, vaizduojančios neįprastus gamtos reiškinius ar fiksuojančios istoriškai svarbius įvykius, tad šie filmai laikytini vertingais praėjusio amžiaus dokumentais. Vokietijos filmų instituto kolekcijoje yra ir kitų šalių kino produkcijos, taip pat keletas pokario laikotarpio (iki 1980 m.) kūrinių. Per filmarchives online taip pat prieinamos kino kronikos ir filmai kultūrine tematika, tokie kaip Curto Oertelo „Michelangelo – Life of a Titan“ (1938–1940), sukūręs naujus vaidybinių filmų standartus, ir tokia gerai žinoma dokumentika kaip Ruttmanno „Berlin – Symphony of a Great City“, Alaino Resnaiso 1955 m. „Night and Fog“ ar Peterio Schamonio 1969–1971 m. „Hundertwasser‘s Rainy Day“ kopijos. Neseniai katalogas buvo papildytas informacija apie ankstyvojo avangardo filmų kopijas.

Vokietijos filmų instituto indėlis į projektą MIDAS taip pat iš dalies apima reklaminius klipus, kuriuos žinomoms Vokietijos kompanijoms 1950-aisiais kūrė Miunchene įsikūrusi gamybos kompanija „Insel Film“. Vokietijos filmų institutas turi šių filmų teises ir saugo visą kompanijos katalogą. Šiandien ši reklama iliustruoja vertybių ir bendrų normų pokyčius Vokietijos visuomenėje. Per filmarchives online prieinami ir kiti skirtingų kompanijų sukurti reklaminiai klipai.

Ateityje Vokietijos filmų institutas į filmarchives online katalogą, be dokumentikos ir reklaminių trumpametražių filmų, ketina pateikti papildomus duomenis apie platinamas kopijas, taip pat informaciją apie beletristinius ir nebeletristinius vaidybinius filmus bei iki šiol į katalogą neįtrauktas kolekcijas.


Peržiūra