Jūs esate čia: Pradžia Partneriai Fondazione Cineteca Italiana (FCI)
Dokumento veiksmai

Fondazione Cineteca Italiana (FCI)

Italijos kinotekos fondas saugo apie 20000 filmų iš viso pasaulio, sukurtų nuo kino pradžios iki šių dienų.


Italijos kinotekos fondas oficialiai įkurtas Milane 1947 metais. Jo kolekcijos branduolį sudarė nedidelė kolekcija kino šedevrų, kuriuos nuo sunaikinimo trisdešimtaisiais išgelbėjo ir iki II pasaulinio karo pabaigos išsaugojo grupė jaunų intelektualų kino mylėtojų, tarp kurių buvo ir vėliau tapę žinomi režisieriai Luigis Comencinis ir Alberto Lattuada. Iš pradžių tai buvo privati asociacija. Susidūrusi su įvairiais sunkumais, net turėjusi sustabdyti savo veiklą 1940–1945 m., asociacija pagal Regioninį dekretą 1996 metais įgavo fondo statusą ir šiuo metu yra ne pelno siekianti institucija.

1948 metais Kinoteka buvo pirmasis Italijos archyvas, tapęs FIAF nariu. Ji vykdė precedento neturinčią veiklą, susijusią su filmų paveldo saugojimu ir įvertinimu ir filmų kultūros sklaida Italijoje ir užsienyje. Kinotekos veiklą kasmet subsidijuoja Kultūros ministerija ir vietos (provincijos ir municipalinė) valdžia.

Italijos kinotekos fondas saugo apie 20000 filmų iš viso pasaulio, sukurtų nuo kino pradžios iki šių dienų. Didesnę kolekcijos dalį (maždaug 60 procentų) sudaro nitrojuostos filmai. FIAF ekspertų komitetas šią kolekciją pavadino „vienu didžiausių Europos begarsių filmų rinkinių“.

Kitą kolekcijos dalį sudaro apie 100000 nuotraukų, per 15000 filmų plakatų, tarp kurių yra keli tūkstančiai Milano kino teatrų plakatų, sukurtų XX amžiaus pradžioje; apie 5000 įvairių leidinių, tarp jų – keli itin reti 20-ųjų ir 30-ųjų metų egzemplioriai; iki kino pradžios naudota įranga, optinės priemonės, originalios Liumjerų kameros ir kt. Kino įrangos kolekcija, surinkta XX a. viduryje, nuolat viešai eksponuojama Filmų muziejuje nuo 1985 metų.

Italijos kinotekos fondo veikla apima filmų saugojimą ir restauravimą, švietėjišką veiklą (peržiūras, paskaitas, ekskursijas Kino muziejuje), leidybinę veiklą („Quaderni Fondacione Cineteca Italiana“ serija ir kt.), filmų mainus ir nuomą universitetams, festivaliams, įvairioms kultūros įstaigoms šalyje ir užsienyje, taip pat filmų programos parengimą savo kino teatrui (nuo 1999 metų gegužės Italijos kinotekos fondas turi nuolatinę vietą multifunkciniame centre, priklausančiame Milano provincijai. Čia filmų programos yra rodomos 5 dienas per savaitę).

2000–2002 metais Italijos kinotekos fondas koordinavo projektą „Neatidėliotina – nitrojuostos negali laukti“, gavusį finansavimą iš Europos Bendrijos Raffaello programos lėšų.

Fondazione Cineteca Italiana