Jūs esate čia: Pradžia Partneriai LICHTSPIEL - Kinemathek Bern (LS)
Dokumento veiksmai

LICHTSPIEL - Kinemathek Bern (LS)

Nuo 2000 metų Lichtspiel asociacija kuria vietinių filmų ir kino istorijos archyvą, kurio branduolį sudaro Berno kino techniko Walterio A. Ritschardo kinematografine kolekcija.

Nuo 2000 metų asociacija Lichtspiel kuria vietinių filmų ir kino istorijos archyvą. Jo branduoliu tapo Berno kino techniko Walterio A. Ritschardo, mirusio 1998 metais, kinematografinė kolekcija. Asociacijos komiteto nariai ne tik restauravo šią išskirtinę kolekciją ir padarė ją prieinamą, bet ir sukūrė regioninę kinoteką, tapusią kino meno gerbėjų traukos centru.

Nuolatinės filmų peržiūros sudaro galimybę lankytojams atrasti nuolat augančios filmų kolekcijos įvairovę ir gausą. Kiekvieną sekmadienio vakarą rodomi trumpametražiai filmai supažindina įvairialypę auditoriją su nepakartojamais kolekcijos eksponatais. Iki šiol buvo parodyta apie 2000 filmų. Be šių vadinamųjų Lichtspiel sekmadienių, kartu su kitais Europos filmų archyvais organizuojami filmų ciklai ir retrospektyvos. Dukart per mėnesį vykstantys „Berno juostos“ renginiai suteikia galimybę vietiniams filmų kūrėjams asmeniškai pristatyti savo darbus. Be naujų ekrano atradimų, šių renginių lankytojams siūloma susipažinti su įspūdinga kino objektų ir įrangos kolekcija, pasigrožėti vis naujomis parodų ekspozicijomis ar aptarti filmų peržiūros įspūdžius bare. Be to, kiekvieną savaitę vyksta bent du uždari vakarai, kurių metu šeimos, grupės ar firmos gali pasirinkti specialiai sudarytą filmų programą.

Filmų archyvą, kuris profesionaliai saugomas specialioje kondicionuojamoje patalpoje, sudaro daugiau nei 6000 juostų: naujienų, anonsų, afišų, dokumentikos, muzikinių ir kitų trumpametražių filmų, taip pat daug mėgėjiškų filmų. Čia saugomi ir žymiausių vietos – Berne gyvenančių ir kuriančių filmų kūrėjų darbai. Filmų archyvo paslaugomis nuolat naudojasi įvairios institucijos, firmos ir privatūs asmenys.

Savo kolekcija ir darbuotojų profesinėmis žiniomis Berno kinoteka noriai dalijasi su kitais: Berno menų universiteto Saugojimo fakulteto studentams siūloma atlikti praktiką Kinotekoje, drauge su vietos Liaudies universitetu organizuojami kino istorijos kursai. Kinotekos dirbtuvėse restauruojami ir taisomi kino aparatai, prireikus čia galima įsigyti reikiamų atsarginių dalių.

Asociacija pajamas gauna iš viešo filmų demonstravimo, uždarų vakarų, narių įnašų (Asociacija vienija per 600 narių), taip pat už siūlomas kitas paslaugas. Didesnę archyvavimo, demonstravimo ir remonto darbų dalį laisvu laiku atlieka patys Komiteto nariai, jiems talkina bedarbiai ir civilinėje tarnyboje esantis jaunimas.

LICHTSPIEL-Kinemathek Bern