Jūs esate čia: Pradžia Partneriai Tainiothiki tis Ellados (TTE)
Dokumento veiksmai

Tainiothiki tis Ellados (TTE)

Graikijos filmų archyvas, įkurtas 1950 metais Atėnuose, saugo didžiausią ir svarbiausią filmų kolekciją Graikijoje.

Graikijos filmų archyvas, įkurtas 1950 metais Atėnuose Filmų kritikų sąjungos iniciatyva, saugo didžiausią ir svarbiausią filmų kolekciją Graikijoje. 1963 metais šio archyvo įkūrimas įtvirtintas Karališkuoju įsakymu. Organizacijos varomoji jėga ir pirmoji generalinė sekretorė (vėliau – prezidentė) buvo Aglaia Mitropoulou.

Graikijos filmų archyvas yra ne pelno siekianti asociacija, finansuojama Graikijos kultūros ministerijos. Nuo 1983 metų jis yra tikrasis Tarptautinės filmų archyvų federacijos (FIAF) narys. 1991 metais Graikijos filmų archyvas organizavo FIAF kongresą Atėnuose. Archyvas dalyvauja įvairiose programose: Liumjerų projekte, ARCHIMEDIA (Europos mokymo tinklas kino meno sklaidai), projekte Eureka.

Archyvas saugo didžiausią ir svarbiausią filmų kolekciją Graikijoje: per 7500 pavadinimų užsienio filmų, daugiau nei 2500 pavadinimų nacionalinių filmų (pilnametražių vaidybinių filmų, dokumentikos ir trumpametražių filmų).

Graikijos filmų archyvas turi didelę ikikinematografinių aparatų, šviesos kamerų, filmavimo kamerų, apšvietimo priemonių ir kitos kino įrangos kolekciją. Čia taip pat saugoma per 7000 nacionalinių filmų nuotraukų, daugiau kaip 1000 užsienio filmų nuotraukų, apie 5000 klipų ir repertuarų, 800 nacionalinių ir 1500 užsienio filmų plakatų, asmeniniai Graikijos kino pradininkų archyvai, Aglaios Mitropoulou asmeninė kolekcija. Turtinga archyvo biblioteka tiesiogiai pasiekiama lankytojams, o tyrinėtojai gali naudotis jos fondais ir elektronine aprašymo sistema.

Graikijos filmų archyvas bendradarbiauja su Atėnų universiteto Komunikacijų ir žiniasklaidos fakultetu bei Panteono universitetu, rengdamas įvairias peržiūras ir remdamas švietimo projektus. Kartu su Atėnų vaizduojamųjų menų mokykla kuriamos susijusios kolekcijos ir parodos, bendradarbiaujant su Graikų filmų centru rengiamos peržiūros, organizuojamas tradicinis Salonikų filmų festivalis. Per pastaruosius tris dešimtmečius Graikijos filmų archyvas aktyviai dalyvavo kinematografinėje šviečiamojoje veikloje, siūlydamas turtingą filmų peržiūros programą, ekskursijas į Kino muziejų mokykloms ir įvairioms švietimo įstaigoms.

Nuo 2005 metų Graikijos filmų archyvas įgyvendina didelį projektą: papildoma ir perkeliama į skaitmeninį formatą archyvo katalogų sistema. Be to, numatoma suskaitmeninti ankstyvųjų Graikijos vaidybinių filmų, kino kronikos ir dokumentikos kolekciją bei atrinktas nuotraukas, klipus, repertuarus. Šiuo metu Archyvas kuria naują, tarptautinius standartus atitinkančią duomenų bazę, pasiekiamą visuomenei ir tyrinėtojams per archyvo kompiuterinį tinklą ir (arba) internetu. Šis projektas visiškai atitinka projekto MIDAS veiklą ir planuojamus rezultatus.


Tainiothiki tis Ellados