You are here: Home Sveiki atvykę į <i>filmarchives online</i>
Document Actions

Sveiki atvykę į filmarchives online

filmarchives online – tai nemokama ir lengva Europos filmų archyvų katalogų informacijos prieiga. Interneto portale, kuriame duomenys pateikiami daugeliu kalbų, filmų paieška galima pagal turinį, filmografinius duomenis ir fizines filmo juostos savybes. Paieškos rezultatai suteikia informaciją apie filmų egzistavimą ir buvimo vietą bei nurodo kontaktinius duomenis prieigos palengvinimui. Duomenų bazės turinio pagrindas – nevaidybiniai filmai, t.y. dokumentiniai ir mokomieji filmai, kronikos žurnalai, reklaminiai, mokslo, pramonės, eksperimentiniai, sporto bei animaciniai filmai. filmarchives online – tai projekto MIDAS (judesį perteikiančios vaizduojamosios medžiagos duomenų bazė Europos filmų kolekcijų prieigai ir naudojimui) įgyvendinimo rezultatas. MIDAS buvo pradėtas įgyvendinti 2006 m. kaip Europos Komisijos programos MEDIA Plus bandomasis projektas. Jį įgyvendina 18 institucijų, kurios kaupia ir saugo Europos filmų paveldą. Projektą koordinuoja Vokietijos filmų institutas, įsikūręs Frankfurte prie Maino - Deutsches Filminstitut – DIF e. V.

 daugiau informacijos apie projektą MIDAS

 daugiau informacijos apie projekte dalyvaujančius archyvus

 

Naujienos iš Archyvų

 

Pristatome režisierių Viktorą Vicas‘ą (1918-1985), kurio darbai nepelnytai užmiršti. Tačiau jo kaip režisieriaus, prodiuserio, kino operatoriaus, redaktoriaus ir aktoriaus pasiekimai nuo 1938 metų iki mirties 1985 metais yra ryškus Šaltojo karo eros filmų raidos akcentas.

1945-1953 metais Vicas‘as buvo įsitraukęs į daugiau nei 40 trumpametražių dokumentinių ir vaidybinių filmų kūrimą. Jis dirbo Prancūzijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Austrijoje, Jugoslavijoje, Turkijoje, Izraelyje, JAV, Kanadoje ir kitose šalyse. Dažniausiai šie filmai buvo traktuojami kaip Maršalo plano dalis ( pvz., "Working together", 1961; "Jour de peine", 1952) ir turėjo skleisti demokratijos idėją pokario Europoje. Kai kuriuos filmus užsakė Jungtinės Tautos bei kitos tarptautinės institucijos (pvz., "The Children´s Republic", 1947; "Bread and Wine", 1947; "Italy Rebuilds", 1947). Ilgai gyvendamas Izraelyje, Vicas‘as sukūrė šešis filmus (pvz., "48 Hours A Day", 1949; "Day of Independence", 1951).

1953 metais VFR Vicas‘as režisavo savo pirmąjį vaidybinį filmą "Weg ohne Umkehr". Jis toliau kūrė pilnametražis vaidybinius filmus Jungtinėje karalystėje, Prancūzijoje (pvz., Je Reviendrai à Kandara", 1957) ir Holivude (“The Wayward Bus", 1957). Šešiasdešimtųjų viduryje Vicas‘as pradėjo dirbti televizijoje, kurdamas dokumentiką ir serialus Prancūzijoje bei JAV ("Les Brigades du Tigre", 1974-78).

Viktoro Vicas‘o filmuose pasikartoja tokios temos kaip Rytų/Vakarų konfliktas, politinė prievarta, taip pat Izraelio raida. Su pastarąja tema Vicas‘as, kuris 1933 metais kaip „žydas be valstybės“ paliko Vokietiją ir vėliau prieš ją kovojo Prancūzijos bei JAV kariuomenėse, buvo asmeniškai glaudžiai susijęs. Padedant režisieriaus našlei Li Erben, Vokietijos Filmų Institutas – DIF yra įgijęs dalies Viktoro Vicas‘o darbų teises. filmarchives online galima rasti 18 jo filmų.:

Viktoro Vicas‘o filmai

 

 

Please note: The participating institutions contribute, enrich and supplement information from their local archive databases to filmarchives online independently and on their own responsibility.

 

MEDIA2With the support of the
MEDIA Plus programme
of the European Community