You are here: Home
Document Actions

Details

Polykarp's Winter Adventure   [Assigned Title]

POLYKARPOVO ZIMNÍ DOBRODRUŽSTVÍ   [Assigned Title]
Country of Origin: Czech Republic
Year of origin: 1917
Genre: Feature Film
Locations of shooting: Praha: Hradčany, Mickiewiczova ulice (dříve Kounicova), Bílkova vila, Praha: Malá Strana, Petřín, Praha: Malá Strana, Klárov, Praha: Hradčany, ulice Na Baště sv. Tomáše, Praha: Hradčany, Chotkovy sady, Praha: Hradčany, Belvedér (Letohrádek královny Anny), Praha: Strahov, cvičiště Sandberk (dnes neexistující)

Credits
Director: Jan S. Kolár
Screenplay: Jan S. Kolár
Production company: Lucernafilm
Director of photography: Karel Degl


Keywords: children on a sledge, large clocks, man pulling a sledge, marching soldiers, Rooftops at Lesser Town (Prague), Skiing, sledges, Sledging, Snow, street clocks, Trams
Polykarp flirtuje v tramvaji s dívkou. Přitom mu uletí klobouk. Běží za ním a seznámí se s Mimi. Doprovází ji zasněženým městem. Domluví si schůzku ve tři hodiny. Po rozchodu s Polykarpem dohoní Mimi její snoubenec Jarda a přemluví ji na odpolední sáňkování. Polykarp netrpělivě čeká na Mimi. Snoubenec mu pošle od Mimi omluvný dopis. Kluci, kteří vzkaz přinesli, přinutí Polykarpa, aby je povozil na saních. Lyžaři a sáňkaři na petřínské stráni. Polykarp jede dolů a potká proradnou Mimi. Snoubenec ho napadne. Koulují se - a Polykarp nakonec zůstane sám.

Version 1
Language: n/a
Sound: Silent film
Aspect: 1:1,33
Duration: n/a

» Complete Film
Length 256.3 m Request Copy Button
request copy
Copy Type n/a
Base Polyester
Copyright Information Národní filmový archiv
License Information Film can be licensed