You are here: Home
Document Actions

Details

Woman at the Crossroads   [Assigned Title]

ŽENA NA ROZCESTÍ   [Assigned Title]
Country of Origin: Czech Republic
Year of origin: 1937
Genre: Feature Film
Locations of shooting: Praha: panoráma města (od Hanavského pavilonu), Praha: Hradčany, panoráma, Praha: Nové Město, Národní třída, palác Adrie, terasa, Praha: Staré Město, Perlová ulice, obchodní dům Ara (pozd.Perla), Praha: Žižkov, Dům odborových svazů (dříve Penzijní ústav), Praha: nádraží Hlavní (dříve Wilsonovo)

Credits
Director: Oldřich Kmínek
Screenplay: Jarmila Kmínková
  Oldřich Kmínek
Production company: Elekta
Music: Josef Dobeš
Director of photography: Julius Vegricht


Keywords: alarm clock, alley of apple trees in blossom, argument, Automobiles, beggars, cafés, coalman's tub, coffee grinders, crying man, Czech countryside, dandelions, declaration of love, dogs, face mask, hanging laundry out, hysterical woman, hysterically laughing man, ill woman, kiss, kitchens, locomotives, men's hats, milk boiled over, modern bedrooms, modern living rooms, offices, poisoned man, postmen, Railway stations, running trains, set tables, silhouette of a redressing woman, sleeping man, sleeping woman, standard lamps, statuette of an elephant, statuettes, stoves, streets, studios, swimming pools, table lamps, ties, trains standing still, Trams, trees in blossom, typewriters, violin playing, Violins, washtubs, young couple
Vojnar, úředník v pojišťovně, žije skromně se svou ženou Jindrou do chvíle, kdy se setká se spolužákem Hodašem, generálním ředitelem železáren. Hodaš ho seznámí se Soňou, která se chce stát filmovou hvězdou a doufá, že Hodaš bude její film financovat. Vojnar se do Soni zamiluje a když zdědí po své tetě peníze, rozvede se a ožení se s ní. Zahrne ji bohatstvím a dá jí také peníze pro libretistu Kašpara, který Soně slibuje napsat scénář. Jindra se po rozvodu zhroutí a chce spáchat sebevraždu. V poslední chvíli jí její úmysl rozmluví neznámý muž. Jindra pak najde sílu pro samostatný život a přijme místo v advokátní kanceláři doktora Polanského. Kašpar uteče i s penězi do ciziny. Soňa, která přivedla manžela na mizinu, ho začne nenávidět. Rozhodne se, že ho otráví a vinu svede na Jindru. Nasype Vojnarovi do kávy jed a k umírajícímu Vojnarovi pozve Jindru. Polanský, kterého Jindra informovala o údajné nemoci bývalého manžela, telefonuje k Vojnarovým. Soňa zvedne sluchátko a vzápětí je odloží, neboť právě přichází Jindra. Tak Polanský vyslechne v telefonu Sonino přiznání a její nařčení Jindry z vraždy. Přichází pak právě včas, aby Soňu usvědčil. Vojnar se uzdraví, ale definitivně ztrácí Jindru, která svůj život i štěstí spojila s Polanským.

Version 1
Language: n/a
Sound: Sound film
Aspect: 1:1,37
Duration: n/a

» Complete Film
Length 2699.2 m Request Copy Button
request copy
Copy Type n/a
Base Acetate
Copyright Information Národní filmový archiv
License Information Film can be licensed