Jūs esate čia: Pradžia Apie Kolekcijų aprašymai Graikijos Filmų Archyvas – Tainiothiki tis Ellados (TTE)
Dokumento veiksmai

Graikijos Filmų Archyvas – Tainiothiki tis Ellados (TTE)

Graikijos Filmų Archyvo indėlį į filmarchives online sudaro dvi filmų kolekcijos. Abi jos apima atrinktos skaitmeninimui nevaidybinės medžiagos metaduomenis.

Pirmąją kolekciją sudaro graikų dokumentiniai filmai, sukurti nuo 1920-ųjų iki 1986 metų. Ši kolekcija pristato ankstyvojo Graikijos kino pionierių, tokių kaip broliai Gaziades, darbus: iškilių 20 amžiaus Graikijos artistų, tapytojų, skulptorių portretus; dokumentiką apie Graikijos kultūros paminklus, tokius kaip Akropolis ir kiti Antikos šedevrai; pramoninę dokumentiką, kaip antai Roussos Koundouros filmas, naujoviškai ir originaliai pristatantis Graikijos aliuminio gamyklas. Šie filmai yra itin reikšmingi, nes jie piešia didesnės 20 amžiaus dalies Graikijos kaimo ir miesto peizažą.

Antrąją kolekciją sudaro įvairios graikų kino kronikos iš 7 skirtingų archyvinių kolekcijų. Šias kolekcijas sudaro filmai, sukurti arba tokių žinomų Graikijos kinematografininkų kaip Papadoukas, Dorizas, Loggos ir kiti, arba didelių kompanijų, tokių kaip Graikijos Vandentvarkos Kompanija, užsakančių pramoninės dokumentikos filmus. Atrinkta iš šių kolekcijų medžiaga aprašymo prasme išskaidyta į du atskirus skyrius. Vienas iš jų susijęs su istoriniais įvykiais ir žinomomis asmenybėmis, kitame pateikiamas įvairiapusis požiūris į Graikijos gyvenimo ir visuomenės aspektus. Seniausias kolekcijos filmas sukurtas 1911 metais, vėliausias – 1974 metais. Šių filmų kolekciją filmarchives online suskirstyta į 100 kino kūrinių. Kiekvienas iš pastarųjų yra nedidelė kolekcija iš keleto archyvinių dokumentų, sujungtų remiantis standartais, pagal kuriuos visa kolekcija buvo atrinkta, sudėta ir aprašyta.

Peržiūra