You are here: Home Dalyvavimas
Document Actions

Dalyvavimas

Ar jus domina galimybė padaryti jūsų filmų archyvą ar kolekciją prieinamą interneto portale filmarchives online? Čia rasite svarbiausią informaciją.

Norėdami gauti daugiau informacijos, prašome kreiptis šiuo adresu:

Deutsches Filminstitut – DIF
MIDAS
Julia Welter
Schaumainkai 41
60596 Frankfurt am Main
Phone: +49 (0)69 96 12 20 403
Fax: +49 (0)69 96 12 20 999
E-mail: welter@deutsches-filminstitut.de

Kokie dalyvavimo projekte filmarchives online privalumai?

Projekto filmarchives online dėka jūsų archyvų turinys bus integruotas į vienintelį Europos Sąjungos katalogą, kuris šiuo metu yra viešai prieinamas. Jeigu jūsų archyvas jau turi prieigą internete, filmarchives online siūlo jums galimybę pritraukti jūsų turiniui daug platesnę auditoriją. Jeigu jūsų archyvas dar nepasiekiamas internete, filmarchives online siūlo jums galimybę lengvai tai pasiekti, suteikdamas eksporto funkcijas šiuolaikiniams formatams (MARC, Dublin Core, MPEG7). Nuo 2007 m. pabaigos jūs galite naudoti mūsų sistemą tam, kad galėtumėte konvertuoti savo įvesties duomenis, naudodami šiuos formatus. Tai suteiks jums galimybę skelbti savo duomenis kitose sistemose, naudojant šiuos formatus.

Ar mano archyvas gali dalyvauti filmarchives online?

Iš esmės: taip. Bet kuriuo metu audiovizualinis turinys yra pageidaujamas. Kadangi filmarchives online yra Europos filmų archyvų portalas, jūsų įstaiga vis dėlto turėtų būti dabartinėje ar būsimoje ES šalyje.

Nesvarbu, ar jūsų archyvas yra vieša ar privati institucija. Tačiau yra viena būtina sąlyga: jūsų filmai turėtų būti prieinami naudojimui.

Kokie reikalavimai keliami mano katalogo duomenims?

Tam, kad duomenys būtų perkelti į filmarchives online, juose turėtų būti nustatyti privalomi metaduomenų elementai. Mums ypač svarbu žinoti jūsų įvesties pavadinimą ir pagrindinę informaciją (šalis, gamybos metai) taip pat trumpą turinio aprašą, kuris galėtų būti trumpos apžvalgos/konspekto formos ir/ar reikšminius žodžius. Kita informacija turėtų būti pateikiama kreipiantis.

Ar mano katalogas bus tiesiogiai pasiekiamas iš filmarchives online?

Ne. “Tikra” metaduomenų paieška, kurią vykdant galima tiesiogiai pasiekti projekte dalyvaujančių institucijų katalogus, negalima iš filmarchives online. Galima tik jūsų duomenų, esančių centrinėje duomenų bazėje, paieška. Kai tik jūs sutiktumėte tiesiogiai dalyvauti, kuriant katalogą ir turėtumėte prieigą prie jo, jūs galėtumėte patalpinti ten savo duomenis bet kuriuo jums tinkamu laiku.

Kokie yra techniniai reikalavimai?

Duomenys turi būti pateikti XML formatu kartu su DTD (Dokumento Tipo Aprašu). Jeigu duomenys nėra galimi filmarchives online naudojamu formatu, duomenų elementai (laukai) turėtų būti transformuoti (tolesnė techninė informacija apie šį procesą – pagal pageidavimą). Jeigu būtina, šią užduotį gali atlikti Vokietijos Filmų Institutas (DIF). Šiuo metu kuriamos MARC ir Dublin Core transformacijos.

Norėtume sužinoti apie savo katalogų duomenų saugumą ir IT sistemas?

Nei Vokietijos filmų institutas (DIF), nei jokia kita trečioji šalis neturės prieigos prie jūsų sistemos, jeigu jūs dalyvausite kuriant vieningą katalogą. Mes tik perkelsime jūsų duomenis į filmarchives serverį. Jokie duomenys nebus keliami į jūsų sistemą. Tai visiškai neliestų jūsų katalogų ir IT sistemų.

Ar galima dalį archyvo kolekcijos patalpinti į filmarchives online? Ar tam yra nustatytas minimalus būtinas filmų ar jų kopijų kiekis?

Taip, galima. Nėra nustatyto minimalaus filmų kiekio, būtino dalyvavimui. Prašome susisiekti su mumis, jeigu turite klausimų apie jūsų kolekcijos apimtį ir pobūdį.

Ar galima dalyvauti projekte filmarchives online, jeigu mano darbas susijęs su filmų pardavimu?

Mes negalime atsakyti į šį klausimą, kadangi tai susiję su kitomis aplinkybėmis. Norėdami gauti daugiau informacijos, prašome susisiekti su mumis!