Jūs esate čia: Pradžia Pagalba
Dokumento veiksmai

Dažniausiai Užduodami Klausimai (DUK)

Trumpi atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie filmų paiešką ir įsigijimo sąlygas per filmarchives online.


Filmų Paieška


Jūsų tinklapyje yra tiek daug filmų iš tiek daug archyvų. Koks tai repertuaras?

filmarchives online duomenų bazėje pateikta nevaidybinė medžiaga, t.y. dokumentiniai ir švietėjiški filmai, kino kronikos, kelionių filmai, komercinė reklama, mokslo, pramonės, eksperimentiniai, sporto filmai, o taip pat animacija. Dauguma dalyvaujančių archyvų aprašo filmarchives online pateikiamas kolekcijas. Aprašymus galite rasti skyriuje „Kolekcijų Aprašymai“..


Mano paieškos rezultatų sąrašas yra labai ilgas. Kaip aš galėčiau gauti glaustesnius rezultatus?

Visi paprastame paieškos lauke įrašomi žodžiai yra automatiškai susiejami per „ARBA“. Jūs galite gauti glaustesnius paieškos rezultatus, naudodami „IR“ arba išplėstinę paiešką. Kuo detalesnė jūsų užklausa, tuo tikslesnius rezultatus gausite. Pavyzdžiui, galite apjungti keletą paieškos žodžių per „IR“ arba ieškoti specifinių kategorijų (pvz., vien tik begarsių filmų arba vieno archyvo dokumentų).


Aš ieškau pagal raktinius žodžius, naudodamas išplėstinę paiešką. Kodėl paieškos rezultatuose nėra filmų iš (pavyzdžiui) Vokietijos Filmų Instituto?

Informacija, pateikta filmarchives online, yra iš įvairių filmų archyvų ir skiriasi keliomis detalėmis. Pavyzdžiui, ne visos institucijos išvardina raktinius žodžius ar nufilmuotus asmenis. Jūs galite rasti kiekvieno archyvo pateikiamų detalių aprašą skyriuje „Katalogavimo Ypatumai“


Mane domina vaidybiniai filmai. Kodėl sunku rasti apie juos kokią nors informaciją?

filmarchives online duomenų bazė skirta nevaidybinei medžiagai, t.y. dokumentiniams ir švietėjiškiems filmams, kino kronikoms, kelionių filmams, reklamai, mokslo, pramonės, eksperimentiniams, sporto filmams, o taip pat animacijai. Vaidybiniai filmai sudaro labai mažą filmarchives online kolekcijos dalį.


Aš norėčiau pasiekti filmarchives online per Interneto peržiūros programų paieškos lauką. Ar tai įmanoma?

Žinoma, jums tereikia įdiegti mūsų paieškos priedėlį.


Filmų Suradimas


Atsitiktinai filmarchives online suradau nuotraukas ir video. Kodėl tai turi ne kiekvienas filmas?

Esminė filmarchives online funkcija – padėti surasti filmų kopijas Europos archyvuose. Kai kurie archyvai papildo tam tikrą katalogų informaciją nuotraukomis ar video. Žinoma, tai nėra taisyklė. Šiuo metu kuriamas Interneto portalas, pateiksiantis prieigą prie suskaitmenintus medžiagos iš Europos archyvų – Europos Filmų Tinklas.


Kur galima rasti video? Ar pateikiate galimų peržiūrėti online filmų sąrašą?

Taip. Sąrašą jūs galite rasti skyriuje „Filmai online“.


Ar yra nuotraukų galeriją turinčių filmų sąrašas?

Ne. Yra tūkstančiai nuotraukų, papildančių filmarchives online duomenis, ir šis skaičius nuolat auga.


Aš atradau klaidą filmografiniuose duomenyse / turinio aprašyme. Su kuo galėčiau susisiekti dėl informacijos kokybės?

Filmų archyvai filmarchives online savarankiškai pateikia ir papildo informaciją iš savo vietinių duomenų bazių, tuo pačiu būdami atsakingi už jos kokybę. Jeigu turėtumėte pastabų dėl filmarchives online randamos informacijos apie filmus, prašome tiesiogiai kreiptis į filmo kopiją saugantį archyvą.


Filmų Įsigijimas


Aš radau filmą, kurį norėčiau pamatyti. Ar tai įmanoma?

Taip. Jeigu jūs norite peržiūrėti ar nusipirkti filmo kopiją, tiesiog spauskite „Įsigyti Kopiją“, kur rasite kontaktinę atitinkamo archyvo informaciją.


Naudojimasis filmarchives online


Aš norėčiau naudotis filmarchives online prancūzų kalba. Kodėl tekstai pateikiami anglų kalba, net jei aš pasirenku prancūzų versiją?

Atkreipkite dėmesį, kad tik pagrindinė filmarchives online informacija pateikiama aštuoniomis kalbomis. Turinio aprašymai paprastai yra anglų ir dar kuria nors kalba.


Filmų Pateikimas


Aš norėčiau, kad mano archyvo filmų kolekcija būtų prieinama filmarchives online. Ar tai įmanoma?

Iš esmės taip. Žinoma, reikėtų aptarti techninius, organizacinius bei kitus klausimus. Prašome susisiekti su mumis.


Kita


Ar naudojimasis tinklapiu mokamas? Kas slypi už filmarchives online?

Prieiga filmarchives online yra nemokama. Interneto tinklapis yra projekto MIDAS (Europos Filmų Kolekcijų Judančių Vaizdų Duomenų Bazė Prieigai ir Naudojimui). MIDAS inicijuotas 2006 metais kaip Europos Komisijos MEDIA PLUS programos pilotinis projektas. Jis truko trejus metus, dalyvaujant 18 Europos filmų paveldą renkančių bei saugančių institucijų. MIDAS koordinavo Vokietijos Filmų Institutas. Jeigu filmarchives online randate jus dominantį filmą, prašome tiesiogiai kreiptis į kopiją turintį archyvą.


Kurie archyvai dalyvauja filmarchives online?

Informacija pateikta skyriuje „Partneriai“.


Man liko neatsakytų klausimų. Aš norėčiau pasikalbėti su kuo nors asmeniškai.

Žinoma. Kontaktinė informacija pateikta skyriuje „Kontaktai“.