Jūs esate čia: Pradžia Apie
Dokumento veiksmai

Apie

filmarchives online – tai nemokama ir lengva prieiga prie Europos filmų archyvuose saugomų judesį perteikiančios vaizduojamosios medžiagos kolekcijų. Interneto portale, kuriame duomenys pateikiami nacionalinėmis projekte dalyvaujančių šalių kalbomis ir anglų kalba, paieška galima pagal turinį, filmografinius duomenis ir fizines filmo juostos savybes. Paieškos rezultatai suteikia informaciją apie filmų egzistavimą ir buvimo vietą bei nurodo kontaktinius duomenis prieigos palengvinimui.

filmarchives online skirtas įvairioms naudotojų grupėms: tiek mokslo, kultūros sričių tyrinėtojams, tiek profesionalios žiniasklaidos specialistams bei filmų kūrėjams. Duomenų bazės turinio pagrindas – nevaidybiniai filmai, t. y. dokumentiniai ir mokomieji filmai, kronikos žurnalai, reklaminiai, mokslo, pramonės, eksperimentiniai, sporto bei animaciniai filmai.

filmarchives online – tai projekto MIDAS (Judesį perteikiančios vaizduojamosios medžiagos duomenų bazė Europos filmų kolekcijų prieigai ir naudojimui) įgyvendinimo rezultatas. MIDAS buvo pradėtas įgyvendinti 2006 m. kaip Europos Komisijos programos MEDIA Plus bandomasis projektas. Jį įgyvendino 18 institucijų, kurios kaupia ir saugo Europos filmų paveldą. Projektą koordinuoja Vokietijos filmų institutas, įsikūręs Frankfurte prie Maino - Deutsches Filminstitut – DIF

Projekto partnerių informacinių sistemų duomenys yra pasiekiami tiesiogiai iš vienos filmų archyvų duomenų bazės online. Kiekviena projekte dalyvaujanti institucija duomenis teikia, papildo ir koreguoja savarankiškai. Taigi, filmarchives online tampa pagrindine nuoroda Europos judesį perteikiančios vaizduojamosios medžiagos paieškai ir buvimo vietos nustatymui.


Locations of filmarchives online partners: