Jūs esate čia: Pradžia Partneriai Deutsches Filminstitut - DIF
Dokumento veiksmai

Deutsches Filminstitut - DIF

1949 metais įkurtas Vokietijos filmų institutas yra seniausia filmų tyrimų institucija Vokietijoje ir viena didžiausių Vokietijos kinematografijos institucijų.


Vokietijos Filmų Institutas

Kartu su Federaliniu filmų archyvu (Bundesarchiv / Filmarchiv) ir Vokietijos kinotekų fondu (Stiftung Deutsche Kinemathek), įsikūrusiais Berlyne, Vokietijos filmų institutas yra tikrasis Vokietijos kinotekų federacijos narys. Šios trys įstaigos atlieka Vokietijos centrinės kinotekos funkciją.

Vokietijos filmų institutas – nuo 1952 metų tikrasis FIAF (Tarptautinės filmų archyvų federacijos) narys – atlieka ne tik tyrimų instituto ir archyvo funkcijas, ne tik propaguoja filmų kultūrą, bet ir aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Be kitų projektų, šiuo metu kuriamas filmportal.de, pretenduojantis tapti išsamiausiu informacijos apie vokiečių kiną šaltiniu internete; bendradarbiaujama rengiant tarptautinį vaikiškų filmų festivalį LUCAS ir goEast filmų festivalį, kuriame pristatoma daugiau nei 150 filmų iš Centrinės bei Rytų Europos.

2006 metų sausio mėnesį prie Vokietijos filmų instituto prijungus Vokietijos filmų muziejų (the Deutsche Filmmuseum), siūloma vieninga prieiga prie saugomos archyvinės medžiagos (filmų kopijų, plakatų, nuotraukų, recenzijų) ir patikimos informacijos paieškos galimybės.

Vokietijos filmų institutas populiarina Vokietijos filmų istoriją ir tarptautinę filmų kultūrą, organizuodamas kino renginius, filmų festivalius, simpoziumus, parodas, inicijuodamas straipsnius. Jam priklauso du kino teatrai: apdovanojimą pelnęs Vokietijos filmų muziejaus kino teatras, kuriame demonstruojama įvairi programa, kasmet apimanti ne mažiau nei 700 vaidybinių ir apie 400 trumpametražių filmų iš visų pasaulio regionų, ir Caligari Filbuhne, pristatantis archyvo lobius du kartus per savaitę. Pažymėtina ir instituto švietėjiška veikla. Netrukus bus pristatyta nuolatinė muziejaus paroda su filmų istorijos eksponatais. Nuo 2007 metų kovo mėnesio organizuojamos Mokyklinio kino savaitės (SchulKinoWochen), kviečiančios visus šalies moksleivius pirmąją pamoką praleisti kino teatre. Nuolat rengiamos parodos, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas vieniems ar kitiems filmų istorijos aspektams, tam tikroms temoms ar konkrečioms personalijoms. Šviečiamąją programą vainikuoja ekskursijos, filmų kursai, mokomoji medžiaga ir „Žiūrėjimo mokykla“ („Schule des Sehens“).


Archyvai ir kolekcijos


Filmų archyvas

Kino meno paveldo išsaugojimo tikslais Vokietijos filmų instituto Filmų archyvas yra įsitraukęs tiek į nacionalinius, tiek į europinius projektus. Nekomercinis filmų platinimas apima Vokietijos produkciją nuo nebyliojo kino laikų. Archyve sukaupta daugiau kaip 20000 filmų kopijų. Vokietijos filmų institutas taip pat yra sukaupęs 7000 klipų rinkmenų kolekciją ir 36000 mikrofilmų dėžučių.

Tekstų archyvas / Filmų biblioteka

Tekstų archyvo kolekciją sudaro milijonas laikraščių straipsnių su filmų apžvalgomis, biografijomis ir bendrais filmų klausimais, taip pat įvairūs laidiniai ir reklaminė medžiaga. Specialiojoje kolekcijoje yra 3000 cenzūros kortelių ir 40000 filmų repertuarų. Tekstų archyvas ir biblioteka turi išsamią filmų periodikos kolekciją, apimančią daugiau nei 2000 skirtingų pavadinimų. Internete yra pateikta audiovizualinė medžiaga, 68000 bibliotekos ir saugomų unikalių istorinių knygų ir brošiūrų apie filmus kolekcija.

Fotografijų archyvas

Fotografijų kolekciją sudaro kone 2 milijonai filmų nuotraukų iš visų šalių: spalvotos ir nespalvotos nuotraukos, skaidrės ir negatyvai iš Vokietijoje ir kitose šalyse sukurtų užsienio filmų – nuo nebyliojo kino eros iki šių dienų. Fotografijų archyve galima rasti tarptautiniu mastu žinomų režisierių, prodiuserių, kinematografininkų portretų, taip pat mažesnių kolekcijų, susijusių su kino teatrais, filmų technologija ir filmų studijomis.

Plakatų archyvas

Filmų plakatų kolekciją sudaro apie 50000 plakatų iš maždaug 25000 Vokietijoje ir kitose šalyse sukurtų užsienio filmų – nuo nebyliojo kino epochos pradžios iki šių dienų. Archyve taip pat saugomi plakatai, atspausdinti ir platinti buvusioje VDR. Tarp ryškiausių minėtini originalaus dizaino plakatai, sukurti tokių meistrų kaip Georgas Schubertas, Erichas Meerwaldas ir Bruno Rehakas.

Fondai ir kolekcijos

Vokietijos filmų institutas ir Filmų muziejus saugo svarbius filmų istorijos dokumentus, apimančius architektūrinius eskizus, grafikos darbus ir kostiumus. Be to, čia saugoma garsių asmenybių – tokių kaip režisieriai Volkeris Schlondorffas ir Kurtas Hoffmannas, prodiuseriai Luggis Waldleitneris ir Arturas Brauneris, aktorė Maria Schell – asmeninių daiktų.


www.deutsches-filminstitut.de