Jūs esate čia: Pradžia Partneriai Cineteca del Comune di Bologna (CCB)
Dokumento veiksmai

Cineteca del Comune di Bologna (CCB)

Bolonės kinotekos – tarptautiniu mastu pripažinto filmų saugojimo ir restauravimo centro – archyve saugoma daugiau kaip 18000 filmų.

Bolonės kinoteka įkurta 1960 metais ir nuo tada yra Europos kinotekų asociacijos (ACE) narys, o nuo 1989 metų – aktyvus Tarptautinės filmų archyvų federacijos narys. Nuo 1995 metų Kinoteka yra autonomiška miesto institucija. 2000 metų vasarą ji persikėlė į naujas patalpas vis Riva di Reno – tai tapo paskata pertvarkyti Kinotekos veiklą ir projektus. Pokyčių laikotarpio kulminacija tapo 2003 metų birželio 28 diena, kai Kinotekos biblioteka ir saugomos kolekcijos (ne filmų medžiagos) buvo perkeltos į atnaujintą buvusios skerdyklos pastatą ir atidaryti du nauji teatrai. Teatrų, bibliotekų ir ikonografinės medžiagos archyvų kaimynystė lankytojams, studentams ir tyrinėtojams atveria naujas galimybes vienoje vietoje rasti filmų peržiūrų sales ir reikiamą informaciją. Tokiu būdu keičiasi požiūris į skirtingus kino aspektus, o jų tyrinėjimas tampa labiau metodiškas ir specializuotas.


Per pastaruosius 15 metų Kinotekos Filmų archyvas smarkiai išaugo ir dabar čia saugoma daugiau nei 18000 35 mm ir 16 mm juostos kino filmų. Be restauruotų filmų pozityvinių kopijų ir negatyvų, Filmų archyve saugomos ir įvairių prodiuserių, filmų platintojų ar žinomų privačių kolekcininkų perduotos kolekcijos. Platus saugomų kolekcijų spektras apima visą filmų istoriją – nuo nebyliojo kino iki garsinio kino bei devyniasdešimtųjų kino.


2004 metais iš Romos į Bolonę buvo perkeltas Corona Cinematografica fondas (Corona Cinematografica Fund). Corona Cinematografica, kurią 5-ojo dešimtmečio pradžioje įkūrė broliai Elio ir Ezio Gagliardo, sukūrė daug dokumentikos ir trumpametražių filmų. 1965–1985 metais kurtų Cinemondo kino kronikos žurnalų skaičius siekia 360. Kompanijos prodiuseris atsitiktinai išsaugojo dokumentus, vaizduojančius daugiau nei 50 Italijos istorijos metų. Kompanija padovanojo Kinotekai visą savo medžiagą – daugiau nei 3000 pavadinimų pozityvų ir negatyvų. Bendras vaizdų, kuriuos reikia ištirti, kataloguoti ir suskaitmeninti, skaičius siekia kone 12000.

Kinoteka yra tapusi tarptautiniu mastu pripažintu filmų saugojimo ir restauravimo centru. Tarp svarbiausių jos vykdomų projektų paminėtinas Čaplino projektas (the Chaplin Project): Kinotekai patikėta restauruoti visą kinematografinį Čarlio Čaplino palikimą. Filmų kūrėjo paveldėtojai su Bolonės kinoteka sudarė sutartį dėl daugiau nei 80 filmų, tarp jų trumpametražių ir vaidybinių, rekonstravimo.


Bibliotekoje saugoma per 20000 įvairių leidinių kino tematika, 2500 nuotraukų, 2000 tekstų ir gausi daugiau kaip 1100 skirtingų pavadinimų specializuotų žurnalų kolekcija. Šios kolekcijos nuolat papildomos. Bibliotekoje įrengta 60 skaitytojų darbo vietų ir interneto prieiga katalogų ir elektroninių dokumentų su kinu susijusiomis temomis paieškai. Bibliotekos kolekcijos ir sutvarkyti fondai (Renzi fondas, McPhersono fondas) tyrinėtojams yra tiesiogiai prieinami per atvirų saugyklų sistemą. Aristarco fondas, Kalmaran–Ipotesi kino fondas, Mystery biblioteka, Premio Solinas scenarijų kolekcija dar tvarkomi.


Bolonės kinoteka yra dalyvavusi šiuose europiniuose projektuose:

FILMARCHIVES ONLINE – FAOL. Tai 1996 metų Europos Leonardo programos finansuojamas projektas. Šio projekto tikslas – sukurti programas, kurios fiksuotų greitus ir nuolatinius filmų restauravimo technologijų bei darbo procedūrų pokyčius, ir diegti naujas, efektyvias mokymo technologijas, o projekto partnerių tinklas apėmė archyvus, specializuotas laboratorijas, mokymo institutus ir interneto ryšių specialistus.

MULTI FAOL. FAOL projekto tęsinys, vykdytas 1999 metais.

ARCHIMEDIA. Karališkojo Belgijos filmų archyvo ir Paryžiaus universiteto 1996 metais inicijuotas projektas, finansuojamas iš Europos MEDIA PLUS programos lėšų, kurio tiesioginis tikslas – sukurti archyvų ir universitetų tinklą Europos Sąjungoje.

MEDIAUVIS. Tai Europos Bendrijos iniciatyvos INTERREG III – vienos iš Bendrijos regioninės politikos priemonių – projektas, pradėtas 2004 metais ir apimantis Viduržemio jūros šalių audiovizualinio sektoriaus raidos sritį.


La Cineteca di Bologna